Szkoła Podstawowa w Rzędowicach im. Bartosza Głowackiego

POMAGAMY UKRAINIE

Pomoc dla Ukrainy – uruchamiamy zbiórkę !

Dary prosimy przynosić do szkoły.

Poniżej lista potrzebnych rzeczy. Bardzo prosimy trzymać się ściśle wykazu.

- śpiwory,

- koce zwykłe i termiczne,

- materace,

- pościel,

- poduszki,

- karimaty,

- baterie, powerbanki, latarki

- zestawy pierwszej pomocy, opatrunki, bandaże, plastry itp., środki odkażające,

- podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie kremy na odparzenia np. Sudocrem dla dzieci i dorosłych) – wyłącznie nowo zakupione

- ręczniki

- środki higieny osobistej i czystości, (podpaski, tampony, pampersy, mydło, płyny, żele, szampony, krem Nivea, kremy oliwki dla dzieci itp.)

- żywność: wyłącznie o długim terminie ważności (konserwy, kasze, makarony, woda, ryż, mąka, sól, cukier, płatki śniadaniowe, nutella, słodycze dla dzieci, batony energetyczne, mleko modyfikowane i jedzenie dla dzieci typu Gerber)

- Artykuły szkolne (kredki, pisaki, kolorowanki, plastelina, nożyczki, klej, farby, zeszyty)

Ze względu na szacunek jaki winni jesteśmy krzywdzonej ludności Ukrainy, przekazywane rzeczy powinny być nowe lub takie które są w bardzo dobrym stanie. (nie noszą śladów zużycia, nie są brudne czy poplamione, jeśli używane to np. pościel wyprana wyprasowana i zapakowana w foliowe opakowanie !) Bielizna i ręczniki muszą być absolutnie nowe (powinny mieć metki)

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.